Gięcie płyt

Gięcie płyt plexi, poliwęglanu litego, pcv

Prześlij nam projekt, a my go wyprodukujemy!


Informacje techniczne:

 • Posiadamy dwie frezarki:
  • Jedna o przestrzeni roboczej (X,Y,Z): 2050x3050x205 mm
  • Druga o przestrzeni roboczej (X,Y,Z): 2050x4100x205 mm
 • Nasz park maszynowy wyposażony jest także w laser CO2 o polu roboczym 1117×1590 mm.
  • Krawędź po cięciu laserem jest gładka, nie wymaga polerowania,
  • Maksymalna grubość płyty ciętej laserem to 10 mm.
 • Pozycjonowanie (X,Y,Z): ±0.05/300 mm
 • Powtarzalność (X,Y,Z): ±0.05 mm
 • Pracujemy tylko na projektach .dxf przesłanych przez Klienta.
 • Koszt każdej rozpoczętej roboczo-godziny to 240,00 zł netto.

Oferujemy usługę gięcia plexi, poliwęglanu litego, PCV oraz PET-G. Nowoczesny park maszynowy umożliwia nam pracę nawet z czterometrowymi płytami. Technologia obróbki różni się natomiast w zależności od konkretnego tworzywa oraz jego parametrów. Poliwęglan lity od grubości 5 mm wymaga nafrezowania miejsca, w którym będzie gięcie. Plexi można natomiast giąć bez nafrezowania. Gięcia plexi i poliwęglanu do grubości 10 mm wykonujemy bez problemu, ale grubsze tworzywa wymagają testów i są wyceniane indywidualnie. Precyzyjne działania prowadzimy w oparciu o dwie frezarki – jedną o polu roboczym 3050x2050 mm, a drugą 4050x2050 mm.

Tak spreparowane tworzywo znajduje szerokie zastosowanie w rozlicznych branżach przemysłu, usług oraz handlu. Uzyskiwane w ten sposób komponenty, by wspomnieć ściany z tworzyw sztucznych, doskonale sprawdzają się podczas aranżacji wnętrz, bez względu na to, czy mowa o przestrzeni biurowej, handlowej, przemysłowej, czy magazynowej. Mnogość kształtów i wyrysów, jakie możemy nadawać tworzywom, idzie w parze z nawet najbardziej pomysłowymi koncepcjami na organizację przestrzeni, a charakter użytych materiałów jest gwarancją wieloletniej trwałości oraz wytrzymałości. Warto bowiem pamiętać, że gięte płyty z plexi, litego poliwęglanu oraz PCV charakteryzują się imponującą odpornością na działanie czynników atmosferycznych, by wspomnieć wilgoć, zmienne temperatury oraz promieniowanie UV. Ważną zaletą giętych płyt z tworzyw jest również ich wytrzymałość w kontakcie z niektórymi silnymi substancjami chemicznymi.

Pracujemy w oparciu o nowoczesne maszyny sterowane numerycznie. Frezarki zapewniają wysoką precyzję robót, a także niezbędną powtarzalność operacji, co pozwala produkować komponenty o możliwie najwyższym poziomie podobieństwa i zbieżności parametrów. Obsługą maszyn zajmują się doświadczeni operatorzy, którzy dbają o precyzję każdego ruchu.

Na marginesie warto dodać, że dysponujemy też innymi maszynami do obróbki tworzyw, zajmujemy się również klejeniem plexi, poliwęglanu i PVC.

Jeśli masz pytania dotyczące zakresu prac, jakich możemy podjąć się w oparciu o nasz park maszyn, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Warto podkreślić, że podejmujemy się zadań standardowych i prostych, ale nie stronimy też od bardziej skomplikowanych i oryginalnych zleceń.